فروش اینترنتی نرم افزار

  • تاریخ : ۱۷ام تیر ۱۳۹۷

فواید آجیل برای تقویت قدرت باروری مردان/ تاثیر گردو بر اسپرم

آجیل سرشار از آنتی اکسیدان ها، امگا۳، و فولات و سایر مواد فیتوشیمیایی است که مصرف مداوم آن کیفیت اسپرم مردان را به لحاظ کمی و کیفی تقویت می کند…


فواید آجیل برای مردان،  تاثیر گردو بر اسپرم ، خواص بادام برای اسپرم،  مغز دانه برزیلی،  تاثیر بادام زمینی بر اسپرم ، تاثیر بادام بر اسپرم،  معجون تقویت اسپرم ، خواص آجیل


محققان دانشگاه روویرا ویرگیل اسپانیا دریافتند رژیم غذایی سرشار از مغزیجات آجیلی می تواند تعداد اسپرم ها را تا ۲۰ درصد، قدرت حیات اسپرم را تا ۵ درصد، تحرک شان را تا ۶ درصد و مرفولوژی شان را تا یک درصد افزایش می دهد.


مصرف مغزیجات آجیلی همچنین موجب کاهش قابل توجه میزان تجزیه DNA اسپرم می شود؛ مشخصه ای که ارتباط نزدیکی با ناباروری مردان دارد.


«آلبرتا سالاس هیوتوس»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «آلودگی هوا، سیگارکشیدن، و سبک رژیم غذایی غربی منجر به کاهش تعداد و کیفیت اسپرم مردان می شود.»


وی در ادامه می افزاید: «این مطالعه از نقش سودمند مصرف مداوم مغزیجات آجیلی بر کیفیت اسپرم مردان و نیاز به پژوهش های بیشتر در مورد توصیه های رژیم غذایی خاص مردان حمایت می کند.»


مغزیجات آجیلی مواد غذایی سرشار از بسیاری از آنتی اکسیدان ها (ویتامین C و E، سلنیوم و زینک)، امگا۳، و فولات و سایر مواد فیتوشیمیایی است.


سالاس هیوتوس عنوان می کند مردانی که قصد پدرشدن دارند باید مغزیجات آجیلی را به رژیم غذایی شان بیفزایند.


در این مطالعه، تیم تحقیق ۱۱۹ مرد جوان سالم ۱۸ تا ۳۵ سال را مورد بررسی قرار دادند. به شرکت کنندگان به مدت ۱۴ هفته به طورتصادفی رژیم غذایی عادی به سبک غربی فاقد مغزیجات آجیلی یا همراه با ۶۰گرم در روز مخلوط بادام، فندق و گردو داده شد.


 تاثیر گردو بر اسپرم


کارشناسان به مردان جوانی که در خانواده های خود تمایل به فرزند آوری دارند توصیه می کنند برای بالا رفتن توان باروری هر روز به مقدار کافی گردو مصرف کنند.


گفتنی است، براساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا در ایالات متحده مصرف گردو به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب امگا سه می تواند باعث افزایش توان باروری آقایان شود و حتی محققان در نظر دارند از گردو به عنوان یک داروی کمکی برای درمان ناباروری در مردان استفاده کنند.


مصرف گردو می تواند به صورت تنها یا همراه با سایر دانه های آجیل باشد و باعث بالا رفتن نرخ باروری درآقایان شود.


این نتایج حاصل تحقیقات بر روی دو گروه داوطلب مرد جوان در طول دو هفته و بررسی اثر مصرف گردو برافزایش توان باروری آنها بوده است.


از دیگر خواص گردو هم برای آقایان و هم برای بانوان، کمک به کاهش وزن، بهبود خواب، تقویت موهای سر، جلوگیری از بروز خطر سکته مغزی و حمله قلبی، تنظیم قند خون، ایجاد درخشندگی در پوست بدن و صورت، مقابله با استرس و کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه در بانوان و جلوگیری از بروز آلزایمر را می توان نام برد.


در عین حال کارشناسان توصیه می کنند افراد بویژه کودکان قبل از مصرف گردو برای نخستین بار به لحاظ احتمال وجود آلرژی مورد آزمایش قرار گیرند و نیز همیشه از گردوی تازه استفاده کنند زیرا گردوی سیاه و کهنه می تواند حاوی مواد سمی و مضر برای سلامت بدن باشد.