فروش اینترنتی نرم افزار

  • تاریخ : ۷ام تیر ۱۳۹۷

یکی از دغدغه‌های مرتبط با تمیزی آشپزخانه، تمیز کردن کابینت‌ها از روغن و کثیفی‌های حاصل از پخت و پز غذا است. اگر شما کابینت‌های براق مانند جنس لمینت دارید و راهکار‌های تمیز کردن آن را نمی‌دانید، در اینجا می‌توانید سه روش مختلف تمیز کردن کابینت‌ براق را بیاموزید.

کابینت‌های آشپزخانه از جنس چوب، ام دی اف، فلز و جنس‌های متنوع دیگر هستند. اگر کابینت آشپزخانه شما با ورقه‌های براق (لمینت) پوشیده شده است یا جنس کابینت آشپزخانه شما براق است، خوشحال باشید، زیرا این نوع کابینت‌های پرکاربرد، علاوه بر زیبایی که به آشپزخانه می‌دهند به راحتی تمیز شده و لکه‌ها و روغن‌های موجود در آشپزخانه را به خود جذب نمی‌کنند.

ستاره در اینجا سه روش عالی به شما یاد می‌دهد که به کمک این روش‌ها می‌توانید به تمیز کردن انواع کابینت‌های براق خود بپردازید و از تمیز و براق بودن آن‌ها لذت ببرید.

تمیز کردن کابینت‌های براق از آلودگی‌های سطحی

۱- گرد و غبار، ذرات روغن و چربی روزانه به دلیل پخت و پز یا عبور جریان هوا، روی کابینت‌های شما می‌نشیند. برای پاک کردن این آلودگی‌ها یک قلمو مخصوص گردگیری یا یک حوله نرم تهیه نموده و گرد و غبار را از روی کابینت‌ها پاک کنید.

Cleaning of the sleek kitchen cabinets1

۲- سپس یک قاشق چای خوری مایع ظرف شویی را با یک لیتر آب مخلوط نمایید. یک پارچه کتانی نرم برداشته و داخل محلول فرو کنید، سپس درب‌های کابینت را با آن پاک کنید.

نکات قابل توجه :

Cleaning of the sleek kitchen cabinets2

۳- بعد از اتمام تمیزکاری کابینت با آب و مایع ظرف‌شویی، یک کاسه آب گرم بردارید و دستمال مناسبی را به آب آغشته کنید و مواد شوینده باقی مانده روی کابینت‌های براق را با آن تمیز کنید.

Cleaning of the sleek kitchen cabinets3

۴- حالا یک دستمال خشک  بردارید و کابینت‌ها را با آن خشک کنید. توجه داشته باشید که کابینت‌های براق رد آب را نمایان می‌کند. پس باید با دستمال  خشک شود تا لکه‌ای روی آن نمانده یا کدر نشود.

Cleaning of the sleek kitchen cabinets4

تمیز کردن کابینت براق از روغن و چربی

۱- اگر روی کابینت‌های شما لایه‌ای چربی گرفته و کابینت براق شما مات شده است، باید تمیز کاری اساسی روی آن انجام دهید. برای تمیزکردن کابینت، یک پیمانه سرکه سفید را با دو پیمانه آب گرم مخلوط کنید.
یک دستمال نرم را درون این مخلوط گذاشته و ۳ الی ۵ دقیقه صبر کنید. سپس دستمال را برداشته و برای پاک کردن چربی روی کابینت‌های خود از این دستمال مخصوص استفاده کنید.

 

۲- بعد از اینکه کابینت‌ها را با دستمال مخصوص پاک کردید، اگر قسمت‌هایی هنوز چرب و کثیف بود سرکه را مستقیم روی آن ریخته و دوباره با دستمال روی آن را پاک کنید. می‌توانید سرکه را داخل یک بطری اسپری ریخته و روی لکه اسپری کنید.

Cleaning of the sleek kitchen cabinets5

۳- حالا باید با آب گرم و یک دستمال تمیز کابینت را پاک کنید تا اثری از سرکه روی آن باقی نماند. در انتها کابینت‌ها را با حوله خشک کنید تا مثل روز اول براق و درخشان شوند.

Cleaning of the sleek kitchen cabinets5

تمیز کردن کابینت‌های براق از لکه‌های زرد و قهوه‌ای

۱-  اگر روی کابینت‌های براق شما رنگ گرفته و با روش‌های قبلی لکه‌ها تمیز نشدند، ترکیب سرکه و جوش شیرین را امتحان کنید. برای این کار  یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با یک قاشق چایخوری سرکه مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا یک خمیر فوق العاده برای تمیز کاری به شما بدهد.

Cleaning of the sleek kitchen cabinets7

۲- حالا باید یک دستمال تمیز را با آب گرم خوب بشویید. خمیر سرکه و جوش شیرین را با این دستمال روی لکه‌های زرد یا قهوه‌ای بکشید. ۳ الی ۵ دقیقه صبر کنید تا این خمیر تمیز کننده اثر خود را بگذارد. سپس با یک دستمال یا قلمو نرم این خمیر را از روی کابینت بردارید.

Cleaning of the sleek kitchen cabinets8

۳- در مرحله آخر یک ظرف آب گرم برداشته و با دستمال خیس روی لکه را پاک کنید. با دستمال خشک کابینت براق را تمیز کنید. می‌بینید که دیگر اثری از لکه‌های رنگی روی کابینت شما باقی نمانده است.

Cleaning of the sleek kitchen cabinets9