فروش اینترنتی نرم افزار

  • تاریخ : ۶ام تیر ۱۳۹۷

WhatsApp new feature1

واتس اپ یک پیام رسان است که علاوه بر ارسال متن امکان ارسال فایل پی دی اف , ویدئو و صدا هم در آن وجود دارد .بد نیست بدانید فیسبوک شرکت واتس اپ را خریده است و واتس اپ زیر نظر فیسبوک می باشد.

ا پیش از این اگر شخصی استاتوس خودرا در واتس اپ عوض می کرد شما متوجه این موضوع نمی شدید,
مگر اینکه وارد پروفایل شخص می شدید . اکنون یک ویژگی جالب واتس‌اپ این است که اگر شخصی,
استاتوس خود را عوض کند با یک نوتیفیکیشن به شما اطلاع داده می شود و شما متوجه این موضوع می شوید .

ویژگی جالب واتس‌اپ

برخلاف فیس‌بوک، تغییر استاتوس در واتس‌اپ تغییر محسوسی برای مخاطبین شما محسوب نمی‌شود و آن‌ها , بدون مراجعه به پروفایل شما قادر به مشاهده تغییرات آن نیستند.

با این حال می‌توان حدس زد که آگاهی از تغییر استاتوس در واتس‌اپ برای شمار زیادی از مخاطبین این پیام‌رسان, جالب به نظر می‌رسد، از این رو فیس‌بوک تصمیم دارد در به‌روزرسانی آینده این قابلیت را بیفزاید.

با توجه به توییت ارسالی از جانب WABetaInfo@ به نظر می‌رسد در آخرین نسخه بتای واتس‌اپ، امکان فعال کردن,آگاه‌ساز تغییر نوتیفیکیشن وجود خواهد داشت.

به این ترتیب هنگامی‌که یکی از مخاطبین شما استاتوس خود را تغییر می‌دهد، از طریق یک نوتیفیکیشن به شما ,اطلاع‌رسانی خواهد شد.

WhatsApp new feature2

این ویژگی جالب واتس‌اپ اگرچه می‌تواند در برخی مواقع مفید باشد اما دریافت نوتیفیکیشن‌های پیاپی از جانب , برخی مخاطبین که علاقه زیادی به تغییر این بخش دارند، می‌تواند آزار دهنده باشد، اما گفته می‌شود, که قادر خواهید بود دریافت اطلاعیه را غیرفعال کنید.

با توجه به گفته‌های WABetaInfo@ این ویژگی به صورت پیش‌فرض خاموش بوده و برای فعال کردن آن می‌بایست, به صورت دستی اقدام کنید.

متاسفانه هنوز مشخص نیست که این به‌روزرسانی در چه تاریخی به صورت عمومی منتشر خواهد شد.

بیشتر بدانید قابلیت‌های جدید پیام‌رسان واتس‌اپ در جدیدترین به روز رسانی

گزارش‌ها حاکی است در تازه‌ترین به روز رسانی پیام‌رسان واتس‌اپ، دو ویژگی کاربردی معرفی خواهد شد.

قفل ضبط صدا در واتس اپ

به زودی دو قابلیت‌ جدید و کاربردی به پیام‌رسان واتس‌اپ افزوده خواهد شد. کاربران این برنامه می‌توانند, در به روز رسانی جدید آن، از پخش ویدیو یوتیوب و قفل ضبط صدای خود استفاده کنند.

قفل ضبط صدا به کاربران اجازه می‌دهد بدون اینکه مجبور به نگهداشتن دکمه ضبط صدا باشند، پیام‌های صوتی , خود را ضبط کنند. برای این کار، تنها کافی است آیکون مخصوص به ضبط صدا را به سمت بالا بکشید.

به این ترتیب، می‌توانید بدون این‌که مجبور باشید انگشت خود را بر دکمه ضبط نگه‌دارید، هرگونه که می‌خواهید, تلفن همراه خود را به دست بگیرید.

همچنین، تاکنون تنها می‌توانستید لینک یوتیوب را دریافت کنید و برای مشاهده آن، با انتخاب لینک وارد برنامه , یوتوب در تلفن همراه خود می‌شدید. اما اکنون واتس‌اپ نیز ویژگی مشابه پیام‌رسان فیسبوک , پیدا خواهد کرد که به کاربران اجازه خواهد داد ویدیوهای یوتوب را در داخل چت‌هایشان مشاهده کنند.

گزارش‌ها حاکی است قابلیت مشاهده تصویر در تصویر ویدیوها در این پیام رسان نیز وجود خواهد داشت.

WhatsApp new feature3

این نسخه از به روز رسانی واتس‌اپ همچنان در نسخه بتا قرار دارد.

بد نیست بدانید مقابله با سوء استفاده های کاربران واتساپ

به پیام‌های فیک و دروغین که خبرهای نادرستی ارائه می‌کنند توجه نکنید!

سعی کنید که پیام‌های عجیب و بدون منبع توجه نکنید. این روزها منابع خبری به قدری گسترش یافته‌اند که, به راحتی می‌توان یک خبر موثق را از خبرهای عجیب و غیر موثق تفکیک کرد. گاها دیده می‌شود, که پیام‌های عجیبی در واتساپ ارائه می‌شود که به هیچ عنوان پایه و اساس واقعی ندارند.

پیام های دورغین در واتس اپ

یک نمونه از شایع‌ترین این نوع پیام‌ها حاوی متنی است که از پولی شدن یا احتمال هک اکانتی که از آن استفاده,می‌کنید خبر می‌دهد! این پیام‌ها به هیچ وجه صحت ندارند و خود را درگیر آن‌ها نکنید. اگر در این پیام‌ها, از شما خواسته شد که مبلغ ناچیزی را به حساب خاصی واریز کنید تا به این صورت از بسته شدن , اکانتتان جلوگیری شود، به هیچ وجه به پیام دریافتی اعتماد نکنید.

لینک‌های عجیب و ناشناس را باز نکنید!

گاه یک کلیک بر روی لینکی خاص می‌تواند منجر به از دست رفتن بسیاری از اطلاعات شما شود و حریم خصوصیتان, را پایمال کند. سعی کنید که تا حد امکان در حین استفاده از هر اپلیکیشن پیام رسانی بر روی , لینک‌های ناشناس و عجیب کلیک نکنید. حس کنجکاوی را کنار بگذارید ,

و از لمس هر کلیک در برنامه‌های پیام رسان جدا خودداری کنید. همواره سعی کنید که فقط به لینک‌های, اهمیت دهید که مطمئن هستید مربوط به سایت‌های قابل اعتماد می‌شوند. دقت داشته باشید, که این امر یکی از موثرترین روش های مقابله با سوء استفاده های کاربران واتساپ محسوب می‌شود.