فروش اینترنتی نرم افزار

  • تاریخ : ۱۳ام مهر ۱۳۹۷

دکوراسیون اتاق نوزاد از جذابترین مراحلی است که یک مادر باردار تجربه می‌کند. ترکیب رنگ‌ها و نقش‌ها در وسایل، دیوار و حتی کفپوش و فرش اتاق یک نوزاد بیش از هرچیز نیازمند خلاقیت هستید.

Baby room decoration1

یکی از لذت‌بخش‌ترین مراحلی که یک مادر باردار طی آمادگی برای به دنیا آوردن فرزندش طی می‌کند، اجرای دکوراسیون اتاق نوزاد است. چیدن یک اتاق برای نوزاد علاوه بر سلیقه و خلاقیت نیازمند دانستن نکاتی است که یک دکوراسیون معمولی را تبدیل به دکوراسیونی خاص، متفاوت و به یاد ماندنی کند. در ادامه ۸ تصویر از اجرای دکوراسیون نوزاد را دیده و نکاتی را درباره اجرای دکور اتاق نوزاد یاد می‌گیرید.

۱. ترکیب بافت‌های مختلف

Baby room decoration2

از ترکیب بافت و جنس‌های مختلف نهراسید. تصویر بالا که یک اتاق نوزاد دختر را نشان می‌دهد، نمایی خلاقانه از المان‌های لوازم چوبی با رنگ روشن در کنار پاف و لوازم بازی خزدار را به نمایش گذاشته است. استفاده از خز در این دکوراسیون انتخابی هوشمندانه برای ترکیب ظرافت در کنار چوب است که بافتی سخت دارد.

۲. ترکیب طرح و نقش

Baby room decoration3

یکی دیگر از ترفند‌های خلق یک دکوراسیون زیبا، استفاده از طرح‌های مختلف است. همانطور که در این تصویر مشاهده می‌کنید نکته مهم در دکوراسیون اتاق نوزاد استفاده از یک طرح و تم رنگی خاص برای انتخاب وسایل است. پرده و رومبلی ست و همچنین هارمونی زیبای کف‌پوش ملحفه‌هایی که برای تخت نوزاد انتخاب شده فضایی آرامش‌بخش برای نوزاد و مادر ایجاد می‌کند.

۳. استفاده از کانوپی

Baby room decoration4

ایده جذاب دیگر، استفاده از کانوپی بالای تخت در دکوراسیون اتاق نوزاد دلبندتان است. کانوپی نوعی سایبان یا تاج است که به دیوار یا سقف متصل شده و با پوشاندن اطراف تخت، مانع از عبور نور، حشرات موذی و یا جریان هوای نامناسب می‌شود. در تصویر بالا، طراح داخلی به کمک کانوپی، توانسته یک اتاق کوچک را که تنها جا برای تخت نوزاد و یک مبل برای شیردهی دارد، به سادگی و زیبایی دکور کند.

۴. کمک گرفتن از رنگ‌ها

Baby room decoration5

طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد، با کمک گرفتن از رنگ‌های زیبا که هارمونی دارند، فضایی شاد را برای کودکتان فراهم می‌کند. رنگ‌های در پرورش ذهن خلاق تاثیرگذار هستند.

۵. دیوارپوش

Baby room decoration6

اگر مایل به نصب کاغذ دیواری یا دیوارپوش در اتاق فرزند خود هستید و طرح دلخواه خود را از میان گزینه‌های موجود در بازار پیدا نمی‌کنید، هیچ محدودیتی در انتخاب طرح و رنگ دیوارپوش ندارید. تنها کافی است عکس دلخواه خود را با جنس خوب، کیفیت بالا و در ابعاد بزرگ در دفاتر فنی چاپ کرده و به کمک چسب کاغذ، به دیوار نصب کنید. در اتاق کودک بالا، طراح که اتفاقا عکاس هم بوده، یکی از عکس‌های خود را به عنوان کاغذ دیواری در دکور اتاق نوزاد خود به کار برده است.

۶. سقف

Baby room decoration7

سقف یکی از بخش‌هایی از دکور اتاق نوزاد است که معمولا نادیده گرفته می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای سقف نیز رنگ یا کاغذ دیواری متناسب با دیزاین کلی اتاق در نظر بگیرید.

۷. مبلمان

Baby room decoration8

انتخاب مبلمان مناسب نیز از نکات مهم دکوراسیون اتاق نوزاد است. زیرا راحتی و آسایش مادر نیز باید هنگام شیردادن به نوزاد خود تامین شود. مبل‌های بزرگ با دسته‌های پارچه‌ای و زیرپایی ست آن انتخاب مناسبی برای قرار گرفتن در اتاق نوزاد هستند.

۸. وسایل تزئینی

Baby room decoration9

علاوه بر وسایل مورد نیاز، می‌توانید برای زیباتر شدن اتاق نوزاد خود از لوازم تزئینی استفاده کنید. عروسک، مجسمه و تابلو‌هایی که تصاویر زیبای مورد علاقه شما را به تصویر می‌کشند، یا حتی یک آباژور رومیزی می‌توانند دکور ساده اتاق را استثنایی جلوه دهند.