فروش اینترنتی نرم افزار

  • تاریخ : ۹ام مهر ۱۳۹۷

راه های رفع بوی بد بدن با مواد طبیعی

ترشح بو از بدن امری طبیعی است. اما این بدان معنا نیست که هیچ کاری برای رفع بوی بد بدن انجام ندهید. زیربغل، پشت زانو، آرنج و زیر سینه بیشتر از دیگر قسمت های بدن باعث ایجاد بوی نامطبوع می شوند. در ادامه به راه های رفع بوی بد بدن با مواد طبیعی و سالم اشاره می کنیم.

روش رفع بوی بد بدن با استفاده از محلول پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن به علت خواص آنتی باکتریایی برای رفع بوی بد بدن مناسب است. ۵ میلی لیتر از محلول ۳ درصد پراکسید هیدروژن را در یک فنجان آب رقیق کرده و با حوله بر روی بدن خود بمالید. این کار می تواند به کاهش باکتری ها کمک کند.

رفع بوی بد بدن با سرکه سیب

سرکه سیب می تواند به تغییر pH سطح پوست کمک کند. با این حال، ممکن است نتوانید بوی سرکه سیب را در طول روز تحمل کنید. بهتر است از سرکه سیب قبل از حمام استفاده کرده یا برای کاهش شدت بو، سرکه سیب را با آب رقیق کنید.

رفع بوی بد بدن با جوش شیرین

جوش شیرین نیز می تواند به تغییر pH پوست کمک کرده و در نتیجه باعث کاهش رشد باکتری ها شود. می توانید جوش شیرین را با کمی آب و آب لیمو ترکیب کرده و آن را به زیر بغل خود بمالید. سپس، بعد از مدتی آن را بشویید.

رفع بوی بد بدن با الکل

استفاده از الکل می تواند به از بین بردن باکتری ها و کاهش تکثیر آنها کمک کند. همچنین، الکل باعث بسته شدن منافذ پوست شده و در نتیجه به کاهش عرق کمک می کند. استفاده منظم از الکل بی خطر است.

رفع بوی بد بدن

بیشتر بخوانید

رفع بوی بد بدن با روغن رزماری

رزماری دارای خواص ضد باکتریایی است. چند قطره روغن رزماری را به طور مستقیم بر روی نواحی مورد نظر خود بمالید.

درمان رفع بوی بد بدن با نوشیدن چای سبز

چای سبز به دلیل خواص ضد اکسیدان و سم زدایی، به کاهش شدت بوی بدن کمک می کند. مصرف منظم چای سبز باعث حذف سموم از کلیه ها و کبد شده و این امر به کاهش ایجاد عرق کمک می کند.

رفع بوی بد بدن با روغن نعناع

روغن نعناع به کاهش بوی بدن و کاهش رشد باکتری ها کمک می کند. بوی این روغن می تواند برای ساعت ها باقی بماند.

رفع بوی بد بدن 1

روش رفع بوی بد بدن با استفاده از مریم گلی

می توانید این گیاه را خیسانده و آن را بر روی مناطقی که حاوی غدد چربی دار هستند، بمالید.

رفع بوی بد بدن با پودر نشاسته ذرت

نشاسته ذرت باعث کاهش رشد بیش از حد باکتری و کاهش تجمع رطوبت شده و بدین ترتیب به کنترل بوی بدن کمک می کند. پودر نشاسته ذرت خاصیتی خنک کننده داشته و حساسیت زا است.

روش رفع بوی بد بدن با استفاده از آب لیمو

آب لیموی تازه می تواند به تغییر pH پوست کمک کند. عصاره لیمو اگرچه به کاهش بوی بدن کمک می کند اما لزوما به کاهش رشد بیش از حد باکتری ها کمکی نمی کند. چند دقیقه قبل از حمام، نصف لیمو را بر روی مناطق مورد نظر خود بمالید.

رفع بوی عرق با زاج سفید

از زاج سفید می توان برای درمان زخم های دهان، حفظ مواد غذایی و همچنین کاهش بوی بدن استفاده کرد. زاج سفید را مانند مام بر روی بدن خود بمالید.

رفع بوی بد بدن.jpg3

رفع بوی بد بدن با استفاده از پودر چوب صندل

کمی از پودر چوب صندل را با آب مخلوط کرده و آن را بر روی بدن خود بمالید. بگذارید تا به حالت جامد درآمده، سپس آن را بشویید. بهتر است حدود ۳۰ دقیقه قبل از حمام، از آن استفاده کنید.