فروش اینترنتی نرم افزار

  • تاریخ : ۱۰ام شهریور ۱۳۹۷

زمانی که مهمان دارید میخواهید بوی غذایتان در خانه نماند این مقاله را بخوانید تا بدانید باید چکار کنید..

بوی غذا مانده در خانه ممکن است برای بعضی از افراد آزار دهنده باشد در ادامه روش هایی ساده برای از بین بردن بوی غذا در خانه را به شما آموزش داده ایم..

روش هایی برای از بین بردن بوی غذا

داشتن پنجره کوچک در آشپزخانه ما باعث شده است که بوی غذا همیشه در این فضا بماند و همین مسئله برای من مشکل ساز شده است.آیا راهی برای از بین بردن بوی غذا در آشپزخانه وجود دارد؟

بعد از پخت غذا در آشپزخانه برای از بین بردن بوی آن، پنجره ها را باز کنید و هود و هواکش را روشن کنید تا کوران هوا و جریان بیشتر به از بین بردن بوی بد خانه کمک کنند. البته باید بدانید که این کار انرژی زیادی را هدر می دهد.می توانید حوله نمناکی را درون فضای خانه بچرخانید تا مقداری بوی سوختگی را جذب کند.برای جلوگیری از پخش شدن بوی مواد غذایی سرخ کردنی در خانه قبل از سرخ شدن آنها، مقداری سرکه سفید را در ظرفی ریخته و آن را کنار اجاق گاز قرار دهید. به خاطر داشته باشید که برای طبخ هر غذایی قبل از اقدام به روشن کردن گاز، هواکش و هود را روشن کنید.

چگونگی از بین بردن بوی غذا در خانه

حوله نمناکی را درون فضای خانه بچرخانید تا مقداری بوی سوختگی را جذب کند.بعد از پخش شدن بوی نامطبوع مانند سوختگی در خانه این راه حل را انجام دهید: قابلمه ای حاوی آب را روی اجاق گاز قرار دهید و چند برش لیمو ترش درون آب بیندازید. زمانی که آب به جوش می آید، بخار لیموترش به از بین بردن بوی سوخته غذا کمک می کند.

قابلمه ای کوچک که حاوی آب، چوب دارچین و وانیل است هم می تواند در از بین بردن بو و معطر کردن فضای خانه تاثیر زیادی داشته باشد. همچنین می توانید دارچین و وانیل را کمی درون ماهی تابه تف دهید تا بوی آن فضای خانه را پر کند. مقداری از برگ خرد شده جعفری هم این کار را انجام می دهد.

Eliminating the smell of food at home2

آنچه باید در مورد چگونه بوی سرخ کردنی در خانه را از بین ببرید بدانید

بعد از سرخ کردن غذا، تا ۲۴ ساعت بوی سرخ کردنی درآشپزخانه می ماند. حتی ممکن است که این بو به داخل پذیرایی و اتاق خوابتان و به لباس هایتان نیز منتقل شود.

قبل از شروع به کار اتاق را تهویه کنید. اگر تابستان است تمام پنجره ها را باز کنید و تمام هواکش ها را روشن کنید.

درهای اتاق های دیگر را ببندید تا بو وارد اتاق خواب، پذیرایی نشود و کل زندگیتان را بو نگیرد.

راهکارهایی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بلافاصله بعد از سرخ کردن، ظرف ها را بشویید. خوردن تکه های مرغ سوخاری بسیار هوس انگیز است. بله یه ذره می توانید به غذا انگشت بزنید ولی سریعا شروع به شستن کنید. بعد از شستن ماهیتابه، ظرف های دیگر، گاز، دیوارهای اطراف، از شدت بو کم خواهد شد.

سرکه و آب را مانند یک محلول بجوشانید. در یک شیر جوش کوچک، یک پیمانه آب و یک قاشق غذاخوری سرکه را بجوشانید. بگذارید برای مدتی بجوشد. بعضی به این محلول برگ بو، عصاره وانیل، رزماری تازه، و آب لیمو برای کم کردن بوی سرکه، نیز اضافه می کنند.

یک کاسه سرکه، یا جوش شیرین و یا قهوه را در طول شب برروی کابینت آشپزخانه بگذارید که بوی سرخ کردنی را به خود جذب کند.

کیک بپزید! بهترین راه برای از بین بردن بوی روغن سرخ شده این است که آن را با یک بوی قوی تر مانند کیک تازه جایگزین کنید

Eliminating the smell of food at home3

خوب است مقابله با بوی غذای سوخته بدانید

برای از بین بردن بوی حاصل از پخت و پز و سرخ‌کردن و به‌خصوص سوختن غذا در فضای آشپزخانه و خانه به راه‌های زیر توجه کنید:

۱ – کاسه‌ای حاوی آب را روی شعله اجاق‌گاز قرار دهید و تعدادی چوب دارچین یا کمی از پودر آن را در آب بریزید و بگذارید روی شعله ملایم اجاق‌گاز تا کم‌کم به جوش آید. عطر دارچین فضا را معطر کرده و بوی حاصل از سرخ‌کردنی و حتی سوختگی را از بین خواهد برد.

۲ – برای اینکه همزمان با از بین رفتن بوی ناخوشایند موجود در آشپزخانه، بوی مطبوعی نیز در فضا بپیچد، به جز دارچین، مواد دیگری نیز وجود دارد که میخک ازجمله آنهاست. پس چند عدد میخک را داخل کاسه‌ای فلزی حاوی آب بریزید. مانند نمونه قبلی روی شعله اجاق‌گاز قرار دهید.

۳ – هرچقدر هم که غذا خوشمزه باشد، بوی سوختن آن بسیار بد و ناخوشایند است. پس اگر حواستان پرت شد و غذایتان سوخت و بوی آن تمام خانه را در برگرفت، ناراحت نشوید. ابتدا اگر هواکش روشن نیست، روشنش کنید. سپس قابلمه‌ای حاوی آب را روی شعله اجاق‌گاز قرار داده و چند تکه لیموترش در آن بیندازید و بگذارید بخار حاصل از جوشیدن لیموترش در آب، بوی سوختگی موجود در خانه را از بین ببرد.