فروش اینترنتی نرم افزار

  • تاریخ : ۱۰ام شهریور ۱۳۹۷

وزن جنین در هفته سی و دوم بارداری زیر ۲ کیلو گرم دارد. قد او ۱۸ سانتیمتر است و حجم زیادی از رحم را اشغال کرده است.

فروش اینترنتی نرم افزار– در هفته سی و دوم بارداری شما حدودا هشت ماه دارید و هفته ای ۴۵۰ گرم وزن اضافه می کنید که حدود نصف آن به خاطر نوزاد است.

در طول ۷ هفته آینده نوزاد شما یک سوم تا نیمی از وزنی که موقع تولد خواهد داشت را به دست می آورد.

ناخن های انگشتان پا و دست او تا الان شکل گرفته و موهایش در آمده است، اگرچه ممکن است موها فعلا اندازه پرز میوه باشد. با نزدیک شدن به لحظه تولد و تپل شدن نوزاد، پوست بدن او هم نرم و صاف می شود.

این هفته می توانید دو قلو های ناهمسان داخل رحم را ببینید.

هفته سی و دوم بارداری

احتمالا یا باردار شده اید یا تصمیم به بارداری دارید. برای آشنایی با تمام مراحل بارداری این مقاله را بخوانید.

مطالب پیشنهادی

زندگی شما در هفته سی و دوم بارداری

از ابتدای بارداری تا الان و با توجه به نیازهای کودک، حجم خون شما ۵۰-۴۰ درصد افزایش یافته است. با توجه به فشاری که رحم به دیواره شکم و دیافراگم وارد می کند، احتمالا دچار تنگی نفس و معده درد شوید.

برای رهایی از این وضعیت بهتر است موقع خواب زیر سرتان را به کمک چند بالش بالا ببرید و وعده های غذایی خود را کم حجم تر با دفعات بیشتر کنید.

با نزدیک شدن به ماه های آخر بارداری، گاهی درد پایین کمر به سراغ شما می آید. در این صورت و بخصوص اگر قبلا این درد را نداشته اید، به پزشک یا مامای خود مراجعه کنید چرا که ممکن است نشانه زایمان زودرس باشد.

زایمان طبیعی بعد از سزارین

اگر درد شما به این دلیل نبود، تغییرات هورمونی و بزرگ شدن رحم علت آن است. بزرگ شدن رحم، مرکز ثقل شما را به هم زده است، ماهیچه های شکم تان را ضعیف کرده، طرز ایستادن و نشستن تان را تغییر داده و در نهایت موجب کمر درد شما شده است.

تغییرات هورمونی در دوران بارداری باعث شل شدن مفاصل و رباط بین ستون فقرات و لگن می شود. این مساله تعادل شما را موقع ایستادن، راه رفتن و نشستن طولانی به هم می زند. هم چنین زمانی که می خواهید از روی صندلی پایه کوتاه یا وان حمام برخیزید، در تخت غلت بزنید، خم شوید و یا چیزی را بلند کنید آزارتان می دهد.

تیم ترجمه فروش اینترنتی نرم افزار

همه چیز درباره هفته سی و دوم بارداری

۵ (۱۰۰%) ۱ رای